Rukometaši Borca ostaju na vrhu tabele BH Telecom Premijer lige BiH i nakon 10. kola. Banjalučani su na svom terenu savladali ekipu Maglaja sa ubjedljivih 36:21. Na poluvremenu je Borac vodio rezultatom 19:9, prenosi Sport1.

Najefikasniji u taboru Banjalučana bio je Nedim Hadžić sa 10 pogodaka, a Jan Sivka je dodao šest. Kod Maglaja je najefikasniji bio Boris Bosić sa sedam pogodaka.

Aktuelni šampion BiH Izviđač je na svom terenu bio ubjedljiv protiv Goražda sa 40:31. Skaute je do pobjede vodio Ivano Pavlović sa šest pogodaka, dok su Filip Odak, Edvin Dželilović, Matej Šimić i Luka Bubalo dodali po pet. Kod Goražda je Emsad Pušilo postigao sedam pogodaka.

Krivaja je na domaćem terenu teže od očekivanog pobijedila ekipu Hercegovine rezultatom 36:34. Nakon što je Krivaja imala 17:14 na poluvremenu, gosti na startu drugog dijela prave seriju od 4:0 i vode sa 18:17. Čuvali su prednost do 52. minute, ali nakon toga je Krivaja okrenula meč na svoju stranu. Reprezentativac BiH Faris Čolaković je bio najefikasniji kod Krivaje sa 11 pogodaka, a po sedam su dodali Faris Telalović i Sedžad Abdurahmanović. U taboru Hercegovine Amer Šahinović je postigao sedam golova.

Dobojska Sloga je kao gost pobijedila ekipu Čapljine rezultatom 24:22. Bojan Tulendić je bio najefikasniji kod Dobojlija sa šest pogodaka, a Stanko Stanković i Radomir Stojanović su dodali po pet. Kod Čapljine je Nikola Bartolović pogađao pet puta.

Rezultati 13. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometaše: Krivaja – Hercegovina 36:34, Borac – Maglaj 39:21, Čapljina – Sloga 22:24, Izviđač – Goražde 40:31. Srijeda, 6. decembar: Leotar – Konjuh, Gračanica – Sloboda. Slobodna ekipa: Vogošća.

Poredak: Borac 15 bodova, Gračanica 13, Vogošća 12, Izviđač 11, Krivaja 11, Sloga 9, Leotar 9, Konjuh 9, Sloboda 8, Maglaj 6, Goražde 5, Hercegovina 4, Čapljina 0.