Rukometaši Vogošće i Slobode plasirali su se u osminu finalu EHF kupa, dok se ekipa Leotara oprostila od ovog takmičenja.

Tuzlaci su danas poraženi od turske ekipe Spor Toto TK rezultatom 27:28, ali su u prvom meču slavili sa 34:25 pred svojim navijačima, te su zasluženo prošli dalje. U prvom dijelu se na startu većinom igralo gol za gol, a osjetniju prednost domaći su napravili u 20. minuti, kada su poveli sa 10:7. Na isteku 29. minute Spor Toto je poveo sa 17:11 i to je bio veliki znak za uzbunu u taboru Slobode. Do kraja poluvremena Sloboda postiže gol za 17:12 u korist domaćina na poluvremenu. Ekipa Mirka Mikića drugo poluvrijeme otvara serijom od 4:0 i smanjuje na 17:16. Do kraja meča Spor Toto nijednom nije uspio da se odvoji na više od dva gola razlike i Sloboda je izborila plasman u osminu finala.

Marino Gabrieri je bio najefikasniji kod Slobode sa devet pogodaka, a Aleksandar Kurteš dodao je četiri. Emir Suhonjić, Luka Knežević i Lazar Janković su postigli po tri, Mario Pavlak dva, a Mirko Mišetić, Renato Čajić i Haris Buljina po jedan gol. Goran Anđelić je imao šest odbrana, a Zdravko Čajić jednu.

Vogošća je poražena od Brna sa 27:29, ali je u prvom susretu slavila sa 30:23 i tako prošla dalje. Brno je vodilo cijelim tokom prvog dijela, a najveća prednost bila je četiri gola razlike, da bi domaći u 26. minuti poveli sa 14:9. Do kraja prvog dijela Vogošća je smanjila zaostatak na četiri gola (13:17). U prvih 10 minuta nastavka Vogošća pravi seriju od 8:5 i smanjuje na 21:22. Uspjela je Vogošća potom i povesti sa 25:25, a do kraja meča Česi upisuju pobjedu, koja im ne znači mnogo.

Nikola Grujić i Ermin Ombaša su postigli po šest golova za Vogošću, Elis Memić i Šerif Baraković su dodali po četiri, a Kerim Čabaravdić i Mahir Burić po dva. Ibro Jelačić, Muhamed Zulfić i Emir Omanović su postigli po jedan pogodak. Bekir Čordalija je imao osam, a Kenan Mutapčić i Stefan Trapara po jednu odbranu.
Nakon poraza na domaćem terenu od Karvine sa 27:28, Leotar je i u gostima od istog rivala poražen, a ovaj put je bilo 21:28. Trebinjci su u ovom meču bili bez Vladimira Stankovića i Aleksandra Milojevića, a najefikasniji je bio Marko Parežanin sa sedam pogodaka.