U derbi susretu 7. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice ekipa Gruda je savladala Borac rezultatom 33:28 i tako Banjalučankama nanijela prvi poraz u sezoni, te od njih preuzela lidersku poziciji na tabeli, prenosi Sport1.

Borac je bolje otvorio meč i poveo sa 7:5, ali su domaće igračice serijom od 3:0 došle do vodstva od 8:7. Igralo se gol za gol u narednim minutama, a nakon što je Borac poveo sa 11:10 u 22. minuti, Grude su do poluvremena napravile seriju od 6:0 i na odmor otišle sa vodstvom od 16:10.

U nastavku meča aktuelne šampionke i osvjačice Kupa BiH su čuvale prednost između 3 i 5 golova razlike, a nakon vodstva 24:20 Borac je napravio seriju od 3:0 i u 39. minuti stigao na samo gol zaostatka (23:24). Bilo je nakon toga i 26:25 za domaće, pa 27:26 i 28:27, ali Borac nije imao snage za preokret. Gruđanke su od 55. do 50. minute napravile seriju od 50 i od 28:27 došle do 33:27, da bi na kraju Sara Majkić pogodila za konačnih 33:28.

Najefikasnija kod Gruda bila je Ana Petrović sa 15 pogodaka, a Teodora Petković je dodala pet. Kod Borca je mlada reprezentativka BiH Sara Majkić pogađala osam puta, a Lana Lončar dodala je sedam golova.

Ilidža je stigla do treće pobjede, a na domaćem terenu je savladala Krajinu rezultatom 33:20. Na poluvremenu je domaća ekipa vodila sa 13:8 i već tada je bilo jasno da će bodovi ostati na Ilidži. Melisa Omerović je bila najefikasnija sa osam pogodaka, dok je Alena Latifović dodala šest. U taboru Krajine Azra Topčić je postigla 10 pogodaka, što je tačno pola od kompletne ekipe iz Cazina.

Hadžići su na svom terenu savladali ekipu Zrinjskog rezultatom 32:26, a na poluvremenu su vodili sa 17:13. Ajla Čajić je bila najefikasnija kod Hadžićanki sa 10 pogodaka, a po četiri su dodale Dejana Kulić, Šejla Ganić, Sara Čahtarević i Amina Hadžiabdić.

Sloga iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja je upisala prvu pobjedu u sezoni, savladavši kao gost ekipu Izviđača sa 37:31. Ema Dadić je postigla 10, a Hena Ridžal je dodala sedam pogodaka za Slogu. Matea Nosić je kod Izviđača pogađala 13 puta.

Krivaja je na svom terenu nadigrala Knežopoljku rezultatom 31:22. Ajna Mačak je bila najefikasnija sa sedam pogodaka, a Jasmina Ćosić je dodala šest. Kod Knežopoljke je Nađa Arnautović postigla sedam pogodaka.

Rezultati 7. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice: Izviđač – Sloga 31:37, Ilidža – Krajina 33:20, Krivaja – Knežopoljka 31:22, Hadžići – Zrinjski 32:26, Grude – Borac 33:28.

Poredak: Grude 12 bodova, Borac 11, Hadžići 10, Krivaja 9, Krajina 8, Ilidža 6, Zrinjski 6, Knežopoljka 6, Sloga 2, Izviđač 0.