Rukometašice Hadžića druge su finalistice Kupa Bosne i Hercegovine.

Hadžićanke su u drugom polufinalu pobijedila domaćina završnice ekipu Borca rezultatom 26:19.

Nakon 10 minuta igre Hadžići su vodili sa 6:3. Banjalučanke su u 22. minuti uspjele da smanje na dva razlike (9:11), ali do kraja poluvremena Hadžićanke su uspjele da odu na pet razlike, koliko je bilo na odmoru (16:11). Nakon 10 minuta igre u nastavku prednost Hadžića je i dalje bila pet golova (20:15).

Duži period na semaforu je pisalo 22:18 za Hadžiće, imao je Borac više šansi da smanji rezultat učini završnicu neizvjesnom, ali u tom nije uspio. U 50. minuti Hadžići su poveli sa 24:18 i već tada je bilo jasno da su mnogo bliži finalu i duelu protiv Gruda.

Do kraja meča Hadžićanke su otišle na osam golova prednosti (18:26), a Borac je tek uspio da smanji na konačnih 19:26.

Anisa Selimović je briljirala na golu Hadžića sa 17 odbrana, a po šest pogodaka postigle su Anđela Stojanović i Dejana Kulić. U taboru Borca po četiri gola dale su Slađana Andrić, Milana Railić i Azra Letić.

Hadžići će sutra u finalu igrati protiv Gruda. Susret je na rasporedu d 15 sati uz direktan prenos na kanalu TV Arena Sport 5.