Rukometaši Borca drugi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su u meču pred svojim navijačima savladali Gračanicu sa 29:26 i tako zakazali finalni duel sa Leotarom.

U prvom poluvremenu viđena je dosta izjednačena borba, a to je donijelo da na odmoru imamo neriješen rezultat (14:14).

Nastavak bolje otvara Gračanica, koja je povela sa sa 17:15 i svoju prednost je održavala do 44. minute. Nedim Hadžićje iz sedmerca pogodio za 20:20.

Pred posljednjih 10 minuta meča Borac je otišao na plus tri, činilo se da lomi meč na svoju stranu, ali Gračanica se nije predala, nego je ponovo došla na gol zaostatka.

Do kraja meča Borac je uspio da slomi otpor Gračanlija i plasira se u finale.

Junak pobjede Banjalučana bio je Nedim Hadžić, koji je postigao 10 pogodaka. Odličan je bio i golman Nebojša Grahovac, koji je sakupio 11 odbrana i postigao dva gola. U taboru Gračanice Dino Hamidović je pogađao sedam puta, a Adi Mehmedćehajić je postigao pet golova.

Finalni susret igra se sutra od 20.30 sati, a duel Borca i Leotara direktno će prenositi TV Arena Sport 5.