Rukometašice Gruda prve su finalistkinje Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2023/24. Gruđanke su u prvom polufinalu u Banjaluci pobijedile Krivaju sa 34:31.

Izabranice trenerice Zlate Zubac tako će imati priliku da odbrane titulu pobjednika Kupa, tačnije da drugu godinu uzastopno osvoje duplu krunu u bh. rukometu, jer su ranije osigurale titulu šampionki BiH.

Što se tiče utakmice Grude su prvu osjetniju prednost od pet golova imale u 19. minuti, kada je bilo 14:9. Krivaja je u narednih šest minuta uzvratila serijom od 8:3 i uspjele izjednačiti na 17:17. Do odlaska na odmor Gruđanke su uspjele da naprave gol razlike i na poluvremenu je bilo 20:19.

Nakon deset minuta igre u nastavku Grude su imale dva gola prednosti (24:22). U 45. minuti Grude su imale i četiri gola prednosti (27:22). U 54. minuti Grude su vodile sa 31:26. Pred sami kraj Krivaja je uspjela da smanji na dva gola zaostatka, ali nije uspjela u potpunosti da se vrati u meč.

Martina Šumelj sakupila je 16 odbrana za Grude, Ana Petrović je postigla devet golova, a Matea Šumelj dodala je osam.

U taboru Krivaje Amna Mehinagić je pogađala 14 puta, a Sara Bašić-Salkić je dodala šest.