Dvorana: Mejdan. Gledalaca: 4.500. Sudije: Ozren Backović i Mirko Palačković (oba Slovenija). Delegat: Tihomir Kasunić (Hrvatska). Sedmerci: BiH 4/5, Portugal 1/1. Isključenja: BiH 6 minuta, Portugal 4.
BiH: B. Burić (4 odbrane), Čordalija (6 odbrana), Herceg 7 golova, Vukšić 4, S. Burić 3,Grgić 3, Haseljić 2, Panić 2, Petrović 2, Faljić 1, Mehmedćehajić 1, Majstorović 1, Knežević, Malinović, Peštić, Ljubić. Selektor: Damir Doborac.
PORTUGAL: Gaspar (16 odbrana), Capdeville (2 odbrane), Vieira, Fernandes, Magalhaes 1, Gomes 1, Rui Silva 1, Portela 1, Frade 2, Salvador 2, Areia 2, Nazare 3, Cavalcanti 3, Martins 3, Iturizza 3, Branquinho 4. Selektor: Paulo Pereira.

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Portugalom rezultatom 26:26 u revanšu baraža za Svjetsko prvenstvo 2025. godine. Tako se naša selekcija nije uspjela plasirati na SP, jer je Portugal u prvom meču na svom terenu slavio sa 29:19. U današnjem meču u Mejdanu Portugal je imao 17:13 na poluvremenu, ali je naša selekcija u nastavku odigrala mnogo bolje i na kraju zasluženo došla do remija, a ostaje žal što nismo iskoristili šansu za pobjedu.

Naredni zvanični mečevi našu selekciju očekuju u novembru ove godine. U prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2026. godine BiH će gostovati Islandu, a tri dana kasnije će dočekati Grčku.