Rukometašice Gruda odbranile su titulu šampiona Bosne i Hercegovine. U meču 5. kola play-offa BH Telecom Premijer lige izabranice trenerice Zlate Zubac su pobijedila Borac rezultatom 39:26 i tako po deveti put postale šampionke naše domovine.

Borac je uoči ovog meča imao šansu za titulu, pa se nadao da može slaviti i čekati rasplet u posljednjem kolu, no to se nije desilo. Grude su u 13. minuti imale pet razlike (8:3), a Borac je serijom od 4:2 došao do minus tri (7:10), ali do kraja poluvremena su domaće igračice dominirale i na šest minuta prije odmora imale su devet golova prednosti (18:9). Na poluvremenu je bilo 22:13. Na startu drugog dijela prednost je bila dvocifrena (23:13), a do kraja meča gošće nisu uspjele da ugroze vodstvo domaćih igračica. Teodora Petković i Ana Petrović su po devet pogađale mrežu Borca, a Lea Bošnjak je postigla osam pogodaka. Kod Borca je najefikasnija bila Azra Letić sa šest pogodaka, dok je Milana Railić dodala pet.

Hadžići su na svom parketu pobijedili ekipu Krivaje sa 29:28. Hadžićanke su u prvom dijelu vodile sa 17:12, ali je u nastavku došlo do malo opuštanja, što je Krivaja iskoristila i na 10 minuta do kraja došla na gol zaostatka (24:25). No, tim iz Zavidovića nije uspio doći do izjednačenja, pa su Hadžići upisali nova dva boda. Anđela Stojanović sa devet pogodaka je predvodila Hadžiće, Dejana Kulić je dodala šest, a Amina Hadžiabdić i Sara Čahtarević su pogađale po pet puta. Kod Krivaje je Sara Bašić Salkić postigla 11 golova, a Ajna Mačak dodala je šest.

U play-outu ekipa Ilidže je iznenadila Slogu u Gornjem Vakufu/Uskoplju i slavila sa 29:28. Vodila je Ilidža većim dijelom meča, ali je Sloga uspjela izjednačiti u posljednjoj minuti, no sudbinu domaćih je zapečatila Almedina Imširović, koja je postavila konačnih 29:28. Alena Latifović je postigla 11 golova za Ilidžu, a Almedina Imširović je dodala devet. Kod Sloge je Sarah Hadžiabulić pogađala 11 puta.

Knežopoljka i Izviđač su odigrali 30:30, a na poluvremenu je bilo 15:15. Jovana Babić je za domaće postigla 10 pogodaka, a Ljiljana Ćesto je dodala sedam. Kod Izviđača je Lana Jarak pogađala devet puta, a Anđela Boras je postigla pet pogodaka.

Rezultati 4. kola play-offa: Hadžići – Krivaja 29:28, Grude – Borac 39:26. Slobodna ekipa: Krajina. Poredak: grude 38, Borac 34, Hadžići 34, Krivaja 25, Krajina 14.

Play-out: Sloga – Ilidža 28:29, Knežopoljka – Izviđač 30:30. Slobodna ekipa: Zrinjski. Poredak: Izviđač 15, Knežopoljka 15, Sloga 14, Zrinjski 12, Ilidža 11.

Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže Rukometni savez Bosne i Hercegovine. Preuzimanje teksta i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje RSBiH kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na www.rsbih.ba, te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja.