U meču 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Kosovo sa 25:18 u grupi 7.Nakon početnih 1:0 i 2:1, naši rukometaši prvi put sa dva razlike su poveli u 9. minuti, kada je Senjamin Burić pogodio za 4:2. Šest minuta kasnije Marko Panić postiže pogodak za 6:3, a u tim momentima sjajan je na našem golu bio Admir Ahmetašević.

Imala je BiH uskoro i 7:4, a Kosovo vraća neizvjesnost sa mini-serijom od 2:0, te je rezultat u 24. minuti glasio 7:6 za našu selekciju. Patili smo se i dalje u napadu, ali je zato odbrana bila odlično posložena, a i Ahmetašević je držao visok nivo. Na isteku 25. minute Kosovo postiže svoj posljednji pogodak u prvom dijelu, a Tachi je bio strijelac za 8:7. Do kraja poluvremena naša selekcija pravi seriju od 2:0 i na odmor odlazi sa tri pogotka prednosti (10:7). Admir Ahmetašević je prvo poluvrijeme okončao sa 12 odbrana.

U prvom napadu u drugom dijelu Marko Panić postiže svoj četvrti gol na meču i našu selekciju prvi put odvodi na četiri gola prednosti (11:7).
Ali nismo iskoristili taj momenat, koji smo imali, te ni promašaj Kosovara i novu odbranu Ahmetaševića. Od tog momenta Kosovo pravi seriju 5:2 i dolazi na samo gol zaostatka (12:13). Onda stvar u svoje ruke preuzima Mirko Herceg i sa dva brza gola odvodi naš tim na 15:12. Sve je to sa dvije odbrane ispratio Admir Ahmetašević. U narednim minutama smo uspjeli čuvati tri razlike, a na isteku 47. minute pri našem vodstvu od 17:14, selektor Irfan Smajlgić je pozvao minutu odmora.

Dogovorena je akcija na time-outu, ali Kosovo nas je iznenadilo visokom odbranom, te smo promašili u napadu, a gosti iz polukontre dolaze do 17:15. U narednom napadu ponovo nam kradu loptu Kosovari i dolaze na minus jedan (16:17). Ali onda Nedim Hadžić pogađa za 18:16 u našu korist, a bi nakon odbrane Ahmetaševića Senjamin Burić pogodio za 19:16 i to je bilo 10 minuta do kraja.
U 53. minuti Čordarlija bilježi odbranu sedmerca, ali na drugoj strani brani i Berisha udarac sa beka. Pogodili su Kosovari, ali na drugoj strani pogađa i Senjamin Burić i vraća nam plus tri (21:18). Čordalija ponovo brani sedmerac, onda nas Senjanim Burić i Adi Mehmedćehajić vode do 23:18. Do kraja meča Muhović i Hadžić pogađaju za maksimalnih sedam razlike (25:18).

BiH – Kosovo 25:18
Dvorana: Mejdan, Tuzla. Gledalaca: 3.500. Sudije: Mihail Marin Pirvu i Radu Mihai Potirniche (oba Rumunija). Delegat: Gergel Vattay (Mađarska). Sedmerci: BiH 1/1, Kosovo 3/1. Isključenja: BiH 14 minuta, Kosovo 12.
BiH: Ahmetašević (19 odbrana), Čordalija (4 odbrane; 2 sedmerca), S. Burić 7, Herceg 4, Panić 4, Hadžić 3, Vukšić 2, Mehmedćehajić 2, Davidović 1, Bošković 1, Muhović 1, Terzić, Faljić, Knežević, Lončar, Draganić. Selektor: Irfan Smajlagić.
KOSOVO: Berisha (14 odbrana), Kulić, Zogaj, Basholli, Gegaj, Muqolli, Ramosaj, Shabni, Mushkolaj, Tachi 1, Dri. Tahirukaj 1, Ramadani 2, Jupa 2, Gjuka 3, Dre. Tahirukaj 4, Dedaj 5. Selektor: Bujar Qerimi.