Rukometaši Izviđača su novi-stari šampioni Bosne i Hercegovine. Skauti su u subotu pobjedom u Zavidovićima protiv Krivaje sa 34:31 stigli do 36 bodova, što je za drugoplasirani Borac (29) matematički nemoguće ostvariti do kraja sezone.

Slavlje Gračanice
Pred meč u Zavidovićima skauti su nenadano ostali bez Diana Ćeške, ali ni to četi Tonija Čoline nije smetalo da dođe do pobjede. U prvom poluvremenu Izviđač je imao i po šest golova razlike, a na odmoru je bilo četiri (18:14). Nakon 15-ak minuta igre u nastavku Izviđač je imao plus osam (21:29, 22:30), te su sve dileme oko pobjednika bile riješene. Skauti su tako stigli do 10. titule šampiona BiH, a u subotnjem susretu do pobjede ih je vodio Aldin Sakić sa sedam pogodaka. Kod Krivaje je Faris Čolaković pogađao osam puta.

Historiju Izviđača ispisao je Toni Čolina. Mladi i perspektivni stručnjak po treći put je sa skautima postao šampion BiH. Čolina ima osvojen i Kup BiH sa Izviđačem, te je tako od subote najtrofejniji trener ovog kluba u historiji. Ujedno Čolina je postao i najtrofejniji trener u Premijer ligi BiH.

Inače, jedan od derbija 22. kola odigrali su Leotar i Sloboda, a na kraju je meč završen rezultatom 28:28. Vladimir Stanković je bio najefikasniji kod Leotara sa 11 golova, dok je Luka Knežević postigao 10 za Slobodu.

Gračanica je na svom terenu savladala Slogu sa 38:33. Sead Dautović i Omer Mehmedović su postigli po sedam golova za Gračanlije, dok je kod Sloge Stanko Stanković pogađao 13 puta.

Pomenuti Borac je na domaćem terenu savladao Konjuh sa 27:25. Nedim Hadžić je za Banjalučane postigao osam pogodaka, a kod Konjuha je Anes Bečić pogađao šest puta.

Goražde je kao gost savladalo ekipu Čapljine sa 41:33. Armin Krakonja, Bogdan Nikolić i Elmir Građan su postigli po šest golova za Goražde, a po osam su za Čapljinu dali Zlatko Ševo i Kristijan Akrapović.

Hercegovina je na domaćem terenu pobijedila Vogošću, a rezultat je glasio 35:30. Vojislav Čabrilo je predvodio Nevesinjce sa devet pogodaka, a Đorđe Babić dodao je osam. Kod Vogošće je Elis Memić pogađao osam puta, a Ermin Ombaša sedam.

Rezultati 22. kola Premijer lige BiH za rukometaše: Krivaja – Izviđač 31:34, Gračanica – Sloga 38:33, Leotar – Sloboda 28:28, Hercegovina – Vogošća 35:30, Čapljina – Goražde 33:41, Borac m:tel – Konjuh 27:25. Slobodna ekipa: Maglaj.

Poredak: Izviđač 36 bodova, Borac 29, Gračanica 26, Leotar 24, Sloboda 23, Vogošća 22, Konjuh 22, Krivaja 20, Goražde 16, Sloga 16, Maglaj 16, Hercegovina 12, Čapljina 2.