Rukometaši Izviđača su u meču 20. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili u derbiju protiv Gračanice u gostima rezultatom 34:32. Ovom pobjedom izabranici trenera Tonija Čoline stigli su na korak do odbrane titule šampiona Bosne i Hercegovine, a do kraja im je maltene potrebno da ostvare samo domaće pobjede kako bi osigurali naslov.

Početak susreta protekao je u blagoj dominaciji domaće ekipe koja je sve do dvanaeste minute imala rezultatsku prednost. Nakon serije 3:0 gosti iz Ljubuškog stižu do izjednačenja (6:6). U narednim minutama domaći su još u nekoliko navrata bili na plus dva, da bi posljednje minute prvog dijela u potpunosti pripale ekipi Izviđača. Serijom 7:2 skauti stižu do tri gola prednosti u 28. minuti susreta, te su vodili sa 17:14, a na odmoru su vodili sa 17:15. U nastavku susreta uglavnom ujednačena borba. Igralo se gol za gol, a ekipa Izviđača nije ispuštala rezultatsku prednost i stigla je do pobjede vrijedne dva boda.

Fenomenalan meč odigrao je Ivano Pavlović, koji je pogađao čak 12 puta, a Diano Ćeško dodao je šest golova. U poraženom sastavu Adnan Isaković i Adi Mehmedćehajić su postigli po šest pogodaka.

Poraz Gračanice iskoristio je Borac, koji je deklasirao dobojsku Slogu sa 34:21 i tako preuzeo drugu poziciju na tabeli. Od prve do posljednje minute Borac je dominirao na terenu, izuzimajući nekoliko minuta prvog dijela, kada je Sloga od minus pet (6:1) prišla na gol zaostatka (7:6).

Sve ostalo pripalo je raspoloženim igračima Irfana Smajlagića koji su do odmora vratili prednost od pet golova (18:13), da bi već u ranim minutama nastavka došli do plus osam (22:14).

Desetak minuta prije kraja, predvođeni sjajnim Andrejom Klimavcom, koji je u ovom duelu postigao 11 golova, Banjalučani su prvi put došli do dvocifrene prednosti (29:19), dok su u samoj završnici materijalizovali nekoliko uspješnih odbrana mladog čuvara mreže Davida Momića (četiri intervencije) i do kraja meča došli do plus 13 (34:21). Osim Momića, koji je još jednom pokazao da je budućnost crveno-plavih, istakla su se i preostala dva Borčeva golmana – Nebojša Grahovac je uknjižio devet, a Slađan Subotić osam odbrana. Kad je riječ o Dobojlijama, po golgeterskom učinku su prednjačili Stanko Stanković i Danilo Ristić, koji su po pet puta zatresli mrežu Banjalučana.

Rezultati 20. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometaše: Krivaja – Čapljina 35:27, Gračanica – Izviđač 32:34, Leotar – Goražde 36:28, Borac – Sloga 34:21, Hercegovina – Konjuh 33:34, Vogošća – Maglaj 38:33. Slobodna ekipa: Sloboda.

Poredak: Izviđač 32 boda, Borac 25, Gračanica 24, Sloboda 22, Leotar 22, Vogošća 22, Konjuh 22, Krivaja 18, Sloga 15, Maglaj 14, Goražde 12, Hercegovina 10, Čapljina 2.

Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže Rukometni savez Bosne i Hercegovine. Preuzimanje teksta i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje RSBiH kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na www.rsbih.ba, te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja.