U derbiju 16. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice Grude su kao gost pobijedile Borac u Banjoj Luci sa 33:32. Gošće su bolje otvorile meč i povele sa 6:3 u 10. minuti. U narednih šest minuta slijedi serija Borca od 4:1 i izjednačenje na 7:7. Tri minute kasnije bilo je 10:7 za Gruđanke, koje su u 25. minuti vodile sa 15:10. Do kraja poluvremena bolja igra Borca i serija od 6:2, a to je značilo da Grude na odmor odlaze sa vodstvom od 17:16. Početak drugog dijela pripao je domaćoj ekipi, koja je u 36. minuti povela sa 20:18. Držao je Borac prednost sve do 46. minute, a onda Grude vode sa 26:25. Nakon rezultata 27:27 Gruđanke prave seriju od 3:0 i u 54. minuti vode sa 30:27. Do kraja meča Borac nije uspio da se vrati i gošće su upisale pobjedu. Ana Petrović je predvodila Grude sa 10 pogodaka, a Matea Šumelj je dodala šest. Kod Borca Milana Railić je pogađala 10 puta, a Slađana Andrić je dodala četiri gola.

Gruđanke prvu poziciju na tabeli dijele sa Hadžićima, koji su kao gost pobijedili Zrinjski sa 28:21. Na poluvremenu je bilo 14:14, ali je u nastavku gostujuća ekipa opravdala ulogu favorita. Dejana Kulić je za Hadžiće postigla sedam pogodaka, a Adna Halebić i Amina Hadžiabdić su dodale po pet. Ivana Rozić je za Zrinjski postigla sedam pogodaka, Anita Radoš je dodala pet.

Krivaja je kao gost savladala ekipu Knežopoljke sa 28:25. Amna Mehinagić je predvodila Krivaju sa 10 pogodaka, a Jasmina Ćosić je dodala sedam. U poraženom sastavu Jovana Babić i Nađa Arnautović su pogađale po pet puta.

Sloga je pobjedila Izviđač sa 32:30. Domaće su do pobjede vodile Sarah Hadžiabulić sa osam, te Delila Abazović i Šejla Kasumović sa po sedam pogodaka. Kod Izviđača je Džejla Mešić postigla devet, a Matea Nosić je dodala sedam.

Krajina je na domaćem parketu pobijedila Ilidžu sa 30:26. Adelisa Hušić i Azra Topčić su bile najefikasnije sa po devet pogodaka kod Krajine. Alena Latifović je kod Ilidža postigla sedam, a Almedina Imširović je dodala šest.

Rezultati 16. kola BH Telecom Premijer lige BiH: Sloga – Izviđač 32:30, Knežopoljka – Krivaja 25:28, Zrinjski – Hadžići 21:28, Borac – Grude 32:33, Krajina – Ilidža 30:26.

Poredak: Grude 28 bodova, Hadžići 28, Borac 24, Krivaja 21, Krajina 14, Knežopoljka 12, Sloga 10, Ilidža 9, Zrinjski 8, Izviđač 8.

Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže Rukometni savez Bosne i Hercegovine. Preuzimanje teksta i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje RSBiH kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na www.rsbih.ba, te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja.