U derbiju 14. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice ekipa Hadžića je kao gost slavila protiv Gruda sa 36:24. Izabranice Alme Čehajić Hadžović su u 9. minuti povele sa 7:2, a klupa domaćih je pozvala minutu odmora. Ali nije time out pomogao domaćima, pa su gošće u 20. minuti vodile sa 13:6. Do kraja prvog dijela Hadžićanke prave seriju od 7:3 i na odmor odlaze sa velikih 11 razlike, bilo je 20:9.

U nastavku meča Hadžići su rutinski sačuvali prednost i slavili sa 36:24. Do pobjede ih je predvodila Dejana Kulić sa devet pogodaka, Adna Halebić je dodala osam, a Amina Hadžiabdić i Sara Čahtarević su dodale po šest. U poraženom sastavu Ana Petrović je bila najefikasnija sa 12 pogodaka.

Borac je na domaćem terenu pobijedio ekipu Krivaje sa 26:22. Na poluvremenu Borac je vodio sa 14:13, a otpor gošći slomio je na startu nastavka, kada je napravio seriju 4:1 za vodstvo od 18:14, te je do kraja sačuvao prednost. Slađana Andrić je bila najefikasnija u taboru Banjalučanki sa sedam pogodaka, a Milana Railić je dodala šest. Jasmina Ćosić je kod Krivaje postigla osam, a Amna Mehinagić je dodala sedam pogodaka.

U derbiju začelja Knežopoljka je savladala Izviđač sa 32:28. Na poluvremenu je domaća ekipa vodila sa 15:14, a na startu nastavka Izviđač preokreće i vodi sa 16:15. Ipak, nije radost skautica dugo trajala, jer je Knežopoljka u 37. minuti povela sa 18:16, a deset minuta kasnije je imala 25:19. Do kraja meča gošće se nisu mogle vratiti u meč i Knežopoljka je upisala pobjedu. Nina Burazor je predvodila domaće sa 10 pogodaka, a Ljiljana Ćesto je dodala osam, dok je Jovana Babić postigla šest. U poraženom sastavu Matea Nosić je pogađala 12 puta.

Sloga je na domaćem terenu pobijedila Krajinu sa 25:23. Domaće je do pobjede vodila Sarah Hadžiabulić sa sedam pogodaka, a Hena Ridžal je dodala šest. U poraženom timu Adelisa Hušić je postigla osam pogodaka.

Zrinjski je savladao Ilidžu sa 26:23. Martina Pandža je bila najefikasnija kod Zrinjskog sa sedam pogodaka, a Anđela Previšić je dodala šest. Kod Ilidže je Alena Latifović postigla devet, a Ajla Alikadić je dodala devet.

Rezultati 14. kola Premijer lige BiH za rukometašice: Knežopoljka – Izviđač 32:28, Borac – Krivaja 26:22, Grude – Hadžići 24:36, Sloga – Krajina 25:23, Zrinjski – Ilidža 26:23.

Poredak: Grude 24 boda, Borac 24, Hadžići 24, Krivaja 17, Krajina 12, Knežopoljka 10, Ilidža 9, Zrinjski 8, Sloga 8, Izviđač 4.

Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže Rukometni savez Bosne i Hercegovine. Preuzimanje teksta i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje RSBiH kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na www.rsbih.ba, te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja.