U velikom derbiju 15. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice Hadžići su na svom terenu pobijedili Borac sa 24:20 i na taj način preuzeli lidersku poziciju.

Iako imaju isti broj bodova kao i Grude (26), Hadžićanke su u oba meča ove sezone pobijedile Gruđanke i to je sada velika prednost na vrhu tabele. Nakon što su Hadžići poveli sa 3:2, Borac pravi seriju od 4:0 i odlazi na 6:3. Identičnom mjerom uzvraća domaća ekipa i svojom serijom od 4:0 vraća prednost na svoj konto (7:6). U 28. minuti Hadžići su prvi put poveli sa tri razlike, bilo je 12:9. Borac smanjuje na 12:11, a domaće rukometašice golom Adne Halebić odlaze na odmor sa prednošću od dva gola (13:11).

Nakon što su oba tima postigla po dva gola u prve četiri minute nastavka, rezultat je glasio 15:13. Uslijedila je potom furiozna, a ispostavit će se i kao ključna serija domaćih rukometašica od 5:0 za vodstvo od 20:13 u 41. minuti.

Na 13 minuta do kraja Hadžići su vodili sa 21:14, a Borac serijom od 4:0 smanjuje na 21:18 šest minuta do kraja meča. Ipak, gošće više od toga nisu mogle i uslijedilo je slavlje u prepunoj dvorani u Hadžićima. Dejana Kulić je bila najefikasnija u pobjedničkom sastavu sa šest pogodaka, a po pet su dodale Sara Čahtarević i Adna Halebić. U taboru Borca Lana Lončar je bila najefikasnija sa šest pogodaka.

Ekipa Gruda je na domaćem terenu bila ubjedljiva protiv Sloge i pobijedila je sa 43:23. Zahida Zajmović i Ana Petrović su bile najefikasnije sa po sedam pogodaka kod domaćih, a Matea Šumelj i Mia Lugonjić su dodale po šest. Kod gošći je Sarah Hadžiabulić pogađala 10 puta.

Krivaja je savladala Zrinjski sa 29:22. Jasmina Ćosić je bila najefikasnija sa devet pogodaka, a Nejla Maglajkić je dodala pet. Kod Zrinjskog je Martina Pandža postigla sedam golova.

Vrijednu pobjedu u borbi za opstanak Knežopoljka je upisala na Ilidži, gdje je pobijedila direktnog rivala sa 33:29. Nina Burazor je bila najefikasnija sa devet pogodaka, a Ljiljana Ćesto je dodala sedam. U poraženom sastavu Alena Latifović postigla je osam pogodaka, a Džana Adilagić i Ajla Alikadić su dodale po šest.

Rezultati 15. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice: Grude – Sloga 42:23, Hadžići – Borac 24:20, Krivaja – Zrinjski 29:22, Ilidža – Knežopoljka 29:33, Izviđač – Krajina 35:32.

Poredak: Hadžići 26, Grude 26, Borac 24, Krivaja 19, Krajina 12, Knežopoljka 12, Ilidža 9, Zrinjski 8, Sloga 8, Izviđač 6.

Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže Rukometni savez Bosne i Hercegovine. Preuzimanje teksta i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje RSBiH kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na www.rsbih.ba, te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja.