U derbiju 5. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice Hadžića su pobijedile Grude sa 30:28, te tako aktuelnim prvakinjama i osvajačicama Kupa BiH nanijeli prvi poraz u sezoni.

Nakon 4:4 u 9. minuti Gruđanke za nešto više od minutu prave seriju od 3:0 i odlaze na 7:4. U narednih 10-ak minuta Gruđanke su održavale prednost, koja se kretala od dva do tri gola. U 22. minuti rezultat je glasio 13:10 za gošće, ali je onda ekipa Alme Čehajić Hadžović napravila seriju od 4:0 i povela sa 14:13. Do kraja poluvremena domaće rukometašice uspjele su da naprave i prednost od tri gola, te su na odmoru vodile sa 17:14. Nakon 10 minuta igre u nastavku gošće su imale priliku za izjednačenje, ali su Hadžići iz kontre poveli sa 21:19. U 48. minuti Hadžićanke su vodile sa 25:21, a pet minuta do kraja prednost je ponovo bila četiri gola (27:23). Uspjele su gošće smanjiti na 27:25, pa na 28:26, te smo ušli u neizvjesne posljednje tri minute. Tačno dvije minute do kraja Matea Šumelj pogađa za 28:27 i dobijamo pravu dramu. Na ulasku u posljednju minutu bilo je 29:28 za domaće, a pobjedu domaće ekipe ovjerila je Dejana Kulić, koja je sa osam metara pogodila za konačnih 30:28. Ajla Čajić je predvodila domaće sa sedam pogodaka, a Amina Hadžiabdić i Lejla Bošnjak su dodale po četiri. Kod Gruda Matea Šumelj i Teodora Petković su pogađale po šest puta.

Krajina iz Cazina upisala je treću pobjedu u sezoni, a nakon velike drame savladala je Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja sa 32:31. Pobjednički pogodak za Krajinu postigla je Dragica Gligorević, a ukupno je postigla šest pogodaka, koliko i Adelisa Hušić. Efikasnija od njih dvije bila je reprezentativka BiH Azra Topčić sa 11 pogodaka. Sarah Hadžiabulić je postigla 10 pogodaka za gošće, a Šejla Kasumović i Dalila Abazović su dodale po sedam.

Ilidža je na svom terenu pobijedila Zrinjski sa 32:22. Ajla Alikadić je postigla 13 golova za domaće, a Alena Latifović je dodala šest. Kod Zrinjskog su Nejra Pintul, Martina Pandža i Anđela Previšić postigle po četiri pogotka.

Gostujuću pobjedu upisala je ekipa Knežopoljke koja je savladala Izviđač sa 27:26. Gošće su do pobjede vodile Nađa Arnautović i Ljiljana Ćesto sa po osam pogodaka. Kod Izviđača je Anđela Boras postigla devet, a Marija Bilić sedam pogodaka.

Rezultati 5. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice: Krajina – Sloga 32:21, Izviđač – Knežopoljka 26:27, Hadžići – Grude 30:28, Ilidža – Zrinjski 32:22. 22. novembar: Krivaja – Borac.

Poredak: Grude 8 bodova, Borac 8, Hadžići 8, Zrinjski 6, Krajina 6, Krivaja 4, Knežopoljka 4, Ilidža 4, Sloga 0, Izviđač 0.