U meču 8. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice banjalučki Borac je upisao šestu pobjedu, a kao gost je savladao Slogu u Gornjem Vakufu/Uskoplju sa 39:26, prenosi Sport1.ba.

Nakon što je Borac vodio na poluvremenu 18:17, na početku drugog dijela napravio je seriju od 6:1 i poveo sa 24:18, te je meč tada bio riješen. Ivana Bobić je bila najefikasnija sa devet pogodaka, Azra Letić dodala je sedam, a Lana Lončar i Sara Majkić po šest golova. Dalila Abazović je bila najefikasnija u redovima Sloge sa osam pogodaka, a Hena Ridžal je dodala pet.

I Krivaja je upisala gostujuću pobjedu, a izabranice trenera Adija Bašića su u Cazinu nadigrale Krajinu sa 39:30. Amina Mehinagić bila je najefikasnija kod pobjedničke ekipe sa 10 pogodaka, a Sara Bašić Salkić je dodala sedam. Kod Krajine je kao i obično najefikasnija bila Azra Topčić sa 11 pogodaka, a Dragica Gligorević i Minela Prošić su dodale po sedam.

Hadžići su kao gosti pobijedili Knežopoljku rezultatom 39:29, a na poluvremnu su vodili sa 19:11. Amina Hadžiabdić je postigla osam pogodaka za Hadžiće, a po pet su dodale Merisa Saletović, Lejla Bošnjak, Dejana Kulić, Šejla Ganić i Sara Čahtarević. Kod domaće ekipe najbolje su bile Ljiljana Ćesto sa 10 i Nina Burazor sa devet pogodaka.

Ekipa Gruda je kao gost pobijedila Zrinjski sa 35:28. Zrinjski je na poluvremenu vodio sa 17:15, ali su Gruđanke meč prelomile na startu nastavka, kada su napravile seriju od 6:0 i povele sa 21:17. Grude je do pobjede predvodila Matea Šumelj sa 13 pogodaka, Teodora petkovića je dodala devet, a Ana Petrović osam pogodaka. Kod Zrinjskog je Nejra Pintul postigla osam, a Eva Blažević je dodala sedam pogodaka.

U srijedu je odigran prvi meč 8. kola, a Izviđač je upisao prvu pobjedu savladavši Ilidžu sa 28:27. Anđela Boras je bila najefikasnija sa 11 pogodaka, dok je Matea Nosić dodala sedam. Kod Ilidže je Alena Latifović postigla osam pogodaka.

Rezultati 8. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice: Sloga – Borac 26:39, Krajina – Krivaja 30:39, Izviđač – Ilidža 28:27, Zrinjski – Grude 28:35, Knežopoljka – Hadžići 29:39.

Poredak: Grude 14 bodova, Borac 13, Hadžići 12, Krivaja 11, Krajina 8, Ilidža 6, Zrinjski 6, Knežopoljka 6, Sloga 2, Izviđač 2.