U derbiju 11. kola BH Telecom Premijer lige BiH rukometaši Vogošće pobijedili su prvoplasirani Borac sa 31:30. Vogošćani su do pobjede stigli nakon što su na poluvremenu gubili sa 14:16. Nikola Grujić, Elis Memić i Ermin Ombaša su postigli po šest pogodaka za Vogošćane, a kod Borca je Vladan Đurđević pogađao sedam puta, prenosi Sport1.ba.

U drugom derbiju Gračanica je kao gost deklasirala Konjuh 37:28 i tako se osamila na vrhu tabele. Konjuh je parirao gostima prvih 20-ak minuta, a nakon toga su Gračanlije preuzele konce igre u svoje ruke i došle do pobjede. Dino Hamidović sa 12 pogodaka je bio najefikasniji kod pobjedničke ekipe, dok je sedam dodao Adnan Isaković. Kod Konjuha je Almir Osmanhodžić pogađao sedam puta.

Aktuelni šampion Bosne i Hecegovne Izviđač je kao gost pobijedio dobojsku Slogu rezultatom 30:23. Nakon 14:14 u prvom dijelu, Izviđača je u prvih 15 minuta nastavka napravio odlučujuću prednost, koju je sačuvao do kraja upisao trijumf. Edvin Dželilović je predvodio goste sa sedam pogodaka, a Ivano Pavlović je dodao šest. Kod Sloge je Dušan Miličević postigao sedam golova.

Predvođeni novim trenerom Erminom Bajrićem, rukometaši Maglaja su na svom terenu pobijedili Leotar rezultatom 29:24. Edo Mehinagić je predvodio Maglaj sa osam pogodaka, a Boris Bosić je dodao šest. Kod Leotara je Vladimir Stanković postigao osam pogodaka.

Krivaja je kao gost pobijedila ekipu Goražda rezultatom 27:26. U vrlo dramatičnoj završnici Krivaja je uspjela sačuvati pobjedu na vrlo teškom gostovanju, a u golgeterskom smislu prednjačili su Sedžad Abdurahmanović, Amar Amitović i Adis Halilović sa po sedam pogodaka. Kod Goražda su Kemal Fazlić i Emsad Pušilo postigli po pet pogodaka.

U posljednjoj utakmici ove runde Sloboda je na domaćem terenu teže od očekivanog pobijedila Čapljinu rezultatom 36:33. Tuzlake su do pobjede vodili Mario Pavlak sa devet i Marino Gabrieri sa sedam pogodaka. Kod Čapljine je Goran Lasta postigao 12 pogodaka.

Rezultati 11. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše: Vogošća – Borac 31:30, Maglaj – Leotar 29:24, Konjuh – Gračanica 28:37, Sloga – Izviđač 23:30, Goražde – Krivaja 26:27, Sloboda – Čapljina 36:33. Slobodna ekipa: Hercegovina.

Poredak: Gračanica 17 bodova, Borac m:tel 15, Vogošća 14, Izviđač 13, Krivaja 13, Leotar 11, Sloboda 10, Sloga 9, Konjuh 9, Maglaj 8, Goražde 5, Hercegovina 4, Čapljina 0.