U derbiju 5. kola BH Telecom Premijer lige BiH rukometaši Izviđača su pobijedili su Borac sa 27:26. Bio je ovo duel dvije najuspješnije ekipe u BiH u posljednjih 11 godina, pošto nijedan drugi tim osim Izviđača i Borca nije bio šampion od 2012. godine. U vrlo zanimljivom susretu Borac je bio taj, koji je vodio većim dijelom prvog poluvremena, a na odmor je otišao sa prednošću od jednog gola (12:11). U nastavku meča Banjalučani odlazi na 17:12. Nije se domaćin predao, a u 49. minuti skauti su uspjeli izjednačiti. Do kraja meča igrao se gol za gol, a na kraju je Izviđač bio uspješniji i slavio sa 27:26. Ivano Pavlović je bio najefikasniji sa osam pogodaka kod domaćina, dok je Andrej Klimaves kod Borca postgao 11.

Dva derbija igrana su u petak, a u jednom od njih Sloboda je nadigrala Vogošću sa 29:23, te tako stigla do prvog trijumfa u sezoni. Na poluvremenu je Sloboda vodila sa 13:10, a u nastavku meča je kontrolisala igru i rezultat, te upisala dva boda. Lazar Janković je postigao sedam, a Marino Gabrieri je dodao šest. Kod Vogošće je Ermin Ombaša postigao šest pogodaka.

U vrlo zanimljivom i neizvjesnom susretu Gračanica i Krivaja su odigrale neriješeno 25:25. Nakon početnog vodstva domaćna od 4:1, Krivaja je uspjela preokrenuti i na odmor otići sa vodstvom od 14:12. U nastavku je Krivaja imala vodstvo većim dijelom, a Gračanica u posljednjim sekundama dolazi do izjednačenja sa sedmerca, koji je realizovao Omer Mehmedović. Upravo je on bio najefikasniji kod Gračanlija sa šest pogodaka, a Faris Čolaković je za goste postigao sedam.
Dobojska Sloga je na domaćem terenu pobijedila Hercegovinu sa 33:25. Domaće je predvodio Dario Đenađija sa osam pogodaka, koliko je kod gostiju postigao Amer Šahinović.
Konjuh je na svom terenu u susretu bez odbrana savladao Maglaj sa 42:38. Almir Osmanhodžić je ponovo briljirao, a ovaj put je postigao 15 golova. Kod Maglaja je Boris Bosić postigao 10 pogodaka.

Goražde je na domaćem terenu deklasiralo Čelik sa 42:22. Petar Golubović i Dani Ćurovac su postigli po sedam pogodaka za domaće, a Admir Bjelopoljak devet za goste.
Leotar je kao gost pobijedio Čapljinu sa 25:20. Vladimir Stanković i Aleksandar Milojević su postigli po šest golova za Trebinjce, a Lovro Krešić je sa četiri pogotka bio najefikasniji kod Čapljine.

Rezultati 5. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše: Gračanica – Krivaja 25:25, Čapljina – Leotar 20:25, Izviđač – Borac m:tel 27:26, Goražde – Čelik 42:22, Sloga – Hercegovina 33:25, Konjuh – Maglaj 42:38.
Poredak: Izviđač 7 (-1), Gračanica 7 (-1), Borac 6, Leotar 6 (-1), Sloga 6 (-1), Maglaj 6, Goražde 5, Konjuh 5, Krivaja 5, Vogošća 4 (-1), Sloboda 3, Hercegovina 2 (-1), Čapljina 2, Čelik 0.