U jednom od derbija 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice Krivaja je na domaćem terenu ubjedljivo savladala Hadžiće 33:23. Hadžićanke su meč otvorile sa 3:1, ali je Krivaja vrlo brzo preokrenula i otišla na 9:5. Na odmoru je bilo 14:14, a onda u nastavku domaće rukometašice uspijevaju nametnuti svoj ritam i doći do ubjedljive pobjede od 33:23. Sara Šehić je upisala 20 odbrana za Krivaju, a Amna Mehinagić je postigla devet pogodaka. Kod Hadžića je Dejana Kulić postigla pet golova.

U drugom derbiju Grude su večeras na Ilidži pobijedile istoimenog domaćina sa 32:25. Na poluvremenu su gošće vodile sa 15:11. Ana Petrović je sa devet golova bila najefikasnija kod Gruda, a Karla Lovrić dodala je sedam. Kod Ilidže je Alena Latifović postigla 12 pogodaka.

Borac je kao gost savladao ekipu Izviđača ubjedljivim rezultatom 30:17. Ivana Bobić je bila najefikasnija kod Borca sa pet golova, a Slađana Andrić i Lana Lončar dodale su po četiri. Igračica utakmice svakako je Darjana Vukliš, jer je reprezentativka BiH ubilježila čak 19 odbrana.

Knežopoljka je stigla do prvih bodova ove sezone, a savladala je Slogu sa 33:26. Ljiljana Ćesto je bila najefikasnija kod Knežopoljke sa 13 pogodaka, a Nina Burazor je dodala sedam.

Do prvog slavlja u novoj sezoni stigla je i Krajina, koja je slavila protiv Zrinjskog sa 36:30. Reprezentativka BiH Azra Topčić je postigla 13, a Adelisa Hušić 11 pogodaka.

Rezultati 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice: Izviđač – Borac 17:30, Knežopoljka – Sloga 2013 33:26, Krajina – Zrinjski 36:30, Krivaja – Hadžići 33:23, Ilidža – Grude 25:32.

Poredak: Grude 6 bodova, Borac 6, Krivaja 4, Zrinjski 4, Hadžići 4, Ilidža 2, Knežopoljka 2, Krajina 2, Sloga 0, Izviđač 0.