U finalu Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2022/23. igrat će rukometaši Vogošće i Izviđača. Vogošća je savladala tuzlansku Slobodu sa 30:24. Domaći su odlično otvorili utakmicu i poveli s 5:0. Sloboda uzvraća serijom od 5:1 i dolazi na gol zaostatka (5:6). No, uslijedila je nova furiozna serija Vogošće od 7:2 i vodstvo od 13:7. Na poluvremenu je Vogošća vodila sa 16:9. U drugom poluvremenu prednost Vogošće rasla je i do devet razlike, a u posljednjih 15 minuta Sloboda je uspjela smanjiti zaostatak. Elis Memić je bio najefikasniji kod Vogošće sa šest golova, Nikola Grujić, Ermin Ombaša, Mahir Burić i Adnan Iskaović su dodali po pet. Kod Slobode su Edo Mehinagić i Renato Čajić su pogađali po četiri gola.

Rukometaši Izviđača imat će priliku da odbrane naslov pobjednika Kupa, te osvoje duplu krunu, nakon što su u drugom polufinalnom susretu pobijedili Hercegovinu iz Nevesinja sa 37:30. Od početka je Izviđač nametnuo svoj ritam i održavao prednost. U 37. minuti skauti su poveli sa 11 razlike (26:15), a do kraja su rutinski odigrali te slavili sa konačnih 37:30. Najefikasniji kod skauta bio je Ivano Pavlović sa osam pogodaka, dok je Milan Vukšić dodao šest. Kod Hercegovine je Edvin Dželilović postigao šest pogodaka.

Finalni susret na rasporedu je danas od 17 sati, uz direktan prenos na BHT1.