Protekli vikend tri bosanskohercegovačke ekipe nastupile su u EHF Evropskom kupu. U velikoj dvorani Mejdana u Tuzli rukometaši Slobode su pobijedili turski Sport Toto SK sa 34:25 u prvom meču 3. kola EHF Evropskog kupa. Gosti iz Turske su mnogo bolje otvorili meč i poveli sa 5:2, a poslije su imali 5:2 i 6:3. Na polovini prvog dijela turska ekipa je i dalje imala tri gola razlike (11:8). Do kraja poluvremena Sloboda je pokušala da preokrene, ali uspjela je tek doći do minus jedan (14:15). Na odmoru je Spor Toto vodio sa 17:15.

Drugo poluvrijeme Sloboda je sjajno otvorila i napravila seriju od 5:0, te povela sa 20:17. Gosti uzvraćaju serijom od 3:0 za 20:20 na ulasku u 41. minutu. Ali to je bio njihov posljednji egal u ovom meču. Na ulasku u posljednjih pet minuta Sloboda ima vodstvo od 29:23. Uslijedila je furiozna završnica domaćih, koji su do kraja meča odigrali sjajno, te na revanš u Tursku idu sa devet pogodaka prednosti (34:25).

Mario Pavlak je bio najefikasniji kod Slobode sa sedam pogodaka, a Marino Gabrieri je dodao šest. Renato Čajić je postigao pet, Aleksandar Kurteš četiri, a Luka Knežević tri gola. Po dva pogotka postigli su Emir Suhonjić i Lazar Janković, a po jednom su se u strijelce upisali Mirko Mišetić, Marko Lukić, Haris Buljina i Enes Skopljak. Goran Anđelić je briljirao na golu Tuzlaka sa 17 odbrana, sa procentom uspješnosti od 42,5 posto. Kod turske ekipe Ozan Erdogan je postigao sedam, a Ozgur Sarak i Baris Bugday su dodali po četiri gola. Revanš se igra u Ankari u nedjelju, 3. decembra, od 14 sati.

U prvom susretu iste runde rukometaši Leotara poraženi su od češke Karvine sa 27:28 u svojoj dvorani “Miloš Mrdić” u Trebinju. Nakon početnog vodstva gostiju sa 1:0 Leotar je preokrenuo i imao prednost od po jednog gola, a Česi su to stizali. U 21. minuti Leotar je prvi put poveo sa dva gola razlike (10:8). Imao je potom Leotar i 11:9 i 12:10, a na kraju prvog poluvremena vodio je sa 14:13.

Golom Tepića na startu drugog dijela Leotar odlazi na 15:13, a gosti do preokreta dolaze u 39. minuti, kada su poveli sa 18:17. Napravila je Karvina seriju od ukupno 3:0 i povela sa 20:17. Nije se Leotar predao i do izjednačenja dolazi u 47. minuti, kada je Parežanin pogodio za 21:21. Seriju od 6:1 Leotar kompletira u 50. minuti, kada je Pavičić pogodio za 23:21.

Nešto manje od devet minuta do kraja bh. predstavnik je poveo sa 26:23 i činilo se da ide ka pobjedi. Na početku 56. minute Tepić pogađa za 27:25, ali do kraja meča Trebinjci nisu postigli nijedan gol, te su gosti slavili 28:27. Dominik Solak je predvodio Karvinu sa devet pogodaka, a Jonas Patzel je dodao šest. Kod Leotara je Nemanja Dimitrijević postigao sedam, a Vladimir Stanković je dodao šest pogodaka. Đorđe Ratković je postigao četiri, Marko Parežanin dva, a Aleksandar Milojević i Božo Tepić po dva gola. Radovan Uljarević, Đorđe Kukić i Partik Pavičić su postigli po jedan. Revanš se igra 2. decembra u Karvini.

Vogošća je na domaćem terenu pobijedila ekipu Brna iz Češke rezultatom 30:23. Povela je Vogošća golom Memića, a gosti do 10. minute odlaze na plus tri (5:2). U narednih 10 minuta Vogošća se mučila da se vrati u meč, a uspjela je to golom Muhameda Zulfića, koji je pogodio za 8:8. U 28. minuti Vukičević odvodi goste na 13:11, a do kraja poluvremena Vogošća je uspjela da pogodi dva puta i na odmor se otišlo pri rezultatu 13:13. Na otvaranju nastavka gosti postižu dva brza gola i odlaze na 15:13. I onda domaći predvođeni sjajnim golmanom Bekirom Čordalijom i bekom Nikolom Grujićem prave seriju od 8:0 i odlaze na velikih 21:15. Taj period je trajao 12 minuta, a gosti tek sa sedmerca preko Kochicha smanjuju na 21:16.

Šest minuta kasnije Vogošća je i dalje imala pet golova prednosti (24:19), a nakon time outa Senada Skopljaka Vogošćani preko Barakovića idu na 25:19. Do kraja meča razlika se kretala od pet do šest golova, pa je Vogošća upisala vrijednu pobjedu pred revanš u Češkoj.

Nikola Grujić je bio najefikasniji kod Vogošće sa sedam pogodaka, a Elis Memić i Muhamed Zulfić su dodali po šest. Šerif Baraković je postigao četiri, a Ermin Ombaša tri. Po jedan gol dali su Mahir Burić, Emir Omanović i Bekir Čordalija, koji je na golu sakupio impresivne 23 odbrane. Kod Brna su Jan Zahradnicek i Luka Vukičević postigli po šest golova.