Rukometaši Izviđača stigli su do 18. pobjede u sezoni, a u 23. kolu savladali su ekipu Goražda u gostima sa 40:30. Milan Vukšić i Zvonimir Lukenda su sa po pet pogodaka bili najefikasniji kod skauta, dok je kod Goražda Harun Djana pogađao šest puta.

Drugoplasirani Borac je kao gost i na krilima sjajnog golmana Nebojše Grahovca pobijedio Maglaj sa 34:26. Borac je na poluvremenu vodio sa 15:13, ali je u nastavku ubacio u brzinu više, te došao do vrijedne pobjede. Grahovac je meč okončao sa 14 odbrana, a najefikasniji kod Banjalučana bili su Andrej Klimavec i Vladan Đurđević sa po sedam pogodaka. U taboru Maglaja Edo Mehinagić i Adi Omeragić su pogađali po šest puta.

Derbi kola igrao se u Tuzli, gdje je Sloboda dočekala Gračanicu, a meč je okončan bez pobjednika – 27:27. Za pobjedom može više žaliti domaća ekipa, jer je na poluvremenu imala šest golova prednosti (17:11). U taboru Slobode Muharem Milkunić je pogađao 10 puta, a Mirko Mišetić je dodao pet pogodaka. Kod Grčanice su Omer Mehmedović i Dino Hamidović postigli po sedam pogodaka.

Leotar je kao gost pobijedio Konjuh sa 34:30. Aleksandar Milojević je sa devet pogodaka predvodio Leotar, dok je Marko Parežanin dodao šest. Kod Konjuha je najefikasniji bio Aid Selimović sa sedam pogodaka.

Vrijedna dva boda na domaćem terenu upisala je Hercegovina koja je savladala Krivaju sa 31:27. Sjajni Amer Šahinović je postigao 10 pogodaka za Hercegovinu, a Vojislav Čabrilo je dodao devet. Kod Krivaje je Sedžad Abdurahmanović pogađao 13 puta.

Dobojska Sloga je na svom terenu pobijedila Čapljinu sa 36:25. Vladan Marković i Dario Đenadija su pogađali po 11 puta, a kod Čapljine je Zlatko Ševo pogađao osam puta.

Rezultati 23. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometaše: Sloboda – Gračanica 27:27, Sloga Doboj – Čapljina 36:25, Hercegovina – Krivaja 31:27, Konjuh – Leotar 30:34, Maglaj – Borac 26:34, Goražde – Izviđač 30:40. Slobodna ekipa: Vogošća.

Poredak:  Izviđač 38, Borac 31, Gračanica 27, Leotar 26, Sloboda 24, Vogošća 22, Konjuh 22, Krivaja 20, Sloga 18, Goražde 16, Maglaj 16, Hercegovina 14, Čapljina 2.

Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže Rukometni savez Bosne i Hercegovine. Preuzimanje teksta i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje RSBiH kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na www.rsbih.ba, te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja.