Muška seniorska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Češke rezultatom 18:30 u prijateljskom susretu odigranom u Brnu.
Podsjećamo, Češka i BiH su trebale odigrati dva prijateljska meča, ali kao što je poznato našoj selekciji u petak je odgođen let sa sarajevskog aerodroma za Beč, pa su Zmajevi morali autobusom do Brna i krenuli su u petak uvečer. Na osnovu tih problema prvi meč, planiran za subotu u 17 sati je odgođen, pa je dogovoreno samo da se odigra drugi meč u nedjelju.
U susretu u Brunu, treba biti realan, Češka je dominirala u svakom segmentu igre i to od prve minute. Naša reprezentacija nije izgledala kao što smo očekivali, a Česi su od prve minute krenuli po pobjedu. Nakon 12 minuta igre Češka je vodila sa 5:3, a Češka sa dva brza gola odlazi na 7:3, što je “natjeralo” selektora Irfana Smajlagića da pozove minutu odmora. Devet minuta kasnije, nakon jedne od brojnih grešaka u napadu, Češka odlazi na pet golova prednosti. Bilo je 11:6. Do kraja poluvremena Češka je napravila seriju od 4:2 i na odmor odlazi sa vodstvom od 15:8. U prvih 10 minuta drugog dijela naša selekcija je postigla samo dva gola, a Češka je imala vodstvo od 19:10. Iskoristio je selektor Smajlagić i drugi time out u ovom periodu, ali nije ta minuta odmora “probudila” našu ekipu, a na 15 minuta do kraja Češka je imala prednost od 11 golova, bilo je 22:11. Na pet minuta do kraja susreta Češka je vodila rezultatom 28:14. Do kraja Češka je mirno privela susret kraju i na kraju došla do pobjede rezultatom 30:18.
Ono što raduje jeste da su priliku na meču u Češkoj dobila tri debitanta – Marko Majstorović, Adnan Isaković i Faris Čolaković, koji su pokazali da se na njih u budućnosti itekako može računati. Posebna vijest je to što su Isaković i Čolaković igrači iz BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Dodajmo tome i da su iz domaćeg takmičenja nastupila i dva već standardna reprezentativca Adi Mehmedćehajić i Dino Hamidović iz Gračanice. Debitant je u ovom susretu bio Marko Majstorović, lijevo krilo slovenačke Krke. Najsvjetlija tačka ovog susreta u Češkoj svakako su naši golmani Benjamin Burić, Admir Ahmetašević i Harun Hodžić, koji su još jednom pokazali svoju klasu i pored teškog poraza.

Senjamin Burić je bio najefikasniji sa pet pogodaka, Marko Davidović dodao je četiri. Faris Čolaković je pogađao dva puta, koliko i Ibrahim Haseljić, a Adi Mehmedćehajić, Marko Panić, Luka Perić, Mirko Herceg i Marko Majstorović po jedan pogodak.