Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine Izviđač pobjedom je krenuo u novu sezonu rukometne Premijer lige. Skauti su kao gosti pobijedili ekipu Maglaja 33:26. Ekipa iz Ljubuškog je meč prelomila u prvih 15 minuta nastavka, kada je napravila seriju od 11:4 i povela sa 25:16. Milan Vukšić je bio najefikasniji kod skauta sa osam pogodaka, dok je Marijan Šaravanja dodao šest. Kod domaćih su Stanko Stanković i Velibor Manjić bili najefikasniji sa po šest golova.

U drugom odigranom meču u subotu Gračanica je na domaćem terenu savladala Krivaju sa 25:23. Imali su gosti vodstvo od 22:20 osam minuta prije kraja, ali je Gračanica do kraja napravila seriju od 5:1 i došla do premijerne pobjede u sezoni. Adnan Jamaković sa sedam pogodaka je predvodio domaće, dok je Adi Omeragić dodao pet. Kod Krivaje je Marin Marić pogađao devet puta.

Goražde je kao gostu Banjaluci pobijedilo Borac rezultatom 24:23. Junak pobjede Goražda bio je golman Haris Pleh sa čak 22 odbrane, a najefikasniji je bio Bogdan Nikolić sa 10 pogodaka. Kod poražene ekipe Nadim Hadžić, Vladan Đurđević i Nikola Malivojević pogađali su po pet puta.

Vogošća je na svom terenu savladala ekipu Sloge rezultatom 39:31. Vogošćane su do pobjede vodili Fahrudin Melić sa devet pogodaka, a Amar Herić i Amar Amitović dodali su po šest. Kod gostujuće ekipe Dario Đenadija je pogađao čak 14 puta.

Konjuh je u gostima bio ubjedljiv protiv novajlije u ligi Čelika Juniora iz Zenice te slavio sa 37:28. Aldin Sakić je bio najefikasniji kod Konjuha sa 13 pogodaka, dok su Boris Bosić i Damir Halilković dodali po pet. U taboru poražene ekipe Amel Džakmić je bio najefikasniji sa osam pogodaka, dok je Kerim Torlaković dodao šest.