U derbiju 1. kola Premijer lige BiH za rukometašice ekipa Hadžića je u velikom derbiju savladala Grude rezultatom 27:23, a na poluvremenu je bilo 15:10. U drugom dijelu domaće igračice uspjele su održavati prednost i na kraju doći do zaslužene pobjede. Hadžićanke je do pobjede vodila Dejana Kulić sa devet pogodaka, a Adna Halebić dodala je pet. U taboru Gruda Matea Šumelj je bila najefikasnija sa sedam pogodaka, a Karla Lovrić je dodala šest. I u drugom derbiju 1. kola viđen je identičan rezultat, a Borac je kao gost pobijedio ekipu Krivaje sa 27:23. Ivana Bobić je predvodila Borac sa sedam pogodaka, a Azra Letić i Slađana Andrić dodale su po pet. U taboru Krivaje Azra Topčić je bila najefikasnija sa osam pogodaka.

Krajina je na svom terenu u Cazinu savladala ekipu Izviđača rezultatom 34:31 nakon 15:14 na poluvremenu. Adelisa Hušić je predvodila Krajinu sa osam pogodaka, a Amela Džakmić je dodala osam. U taboru Izviđača Matea Nosić postigla je 10, a Ana Petrović dodala je devet pogodaka.

Goražde je u povratničkom meču u Premijer ligi BiH pobijedilo Zrinjski rezultatom 34:27. Teodora Petković je predvodila domaće igračice sa 14 pogodaka, dok je kod Zrinjskog Eva Blažević postigla sedam.

Rezultati 1. kola Premijer lige BiH za rukometašice: Hadžići – Grude 27:23, Krivaja – Borac 23:27, Krajina – Izviđač 34:31, Goražde – Zrinjski 34:27. Slobodna ekipa: Sloga (Gornji Vakuf/Uskoplje).