Rukometašice Gruda plasirale su se u 3. kolo EHF Evropskog kupa nakon što su u dvomeču na svom terenu nadigrale kiparski Youth Union Athienou. U prvom meču u petak Gruđanke su pobijedile sa 39:21. Martina Šumelj je briljirala na golu Gruda sa 17 odbrana, ali je impresivan njen procenat uspješnosti od 60,71 posto. Najefikasnija kod Gruda bila je Lea Bošnjak sa devet pogodaka, Karla Lovrić je dodala osam, a Matea Šumelj šest. U taboru kiparske ekipe najefikasnije su bile Panayiota Fiakkou i Anna Karakiti sa po četiri pogotka.

U drugom susretu odigranom u subotu aktuelne prvakinje BiH bile su još ubjedljivije, te su slavile sa 39:15, a na poluvremenu su imale nevjerovatnu razliku od 16 golova, bilo je 20:4. Ekipu trenerice Zlate Zubac do pobjede je vodila Karla Lovrić sa sedam pogodaka, Matea Šumelj dodala je šest, a Hristina Resetar pet. Martina Šumelj je ponovo imala sjajan procenat od 60,61 posto, a sakupila je 20 odbrana. Odlična je bila i Šejla Selimić sa procentom od 71,43 posto, odnosno odbranila je pet šuteva od sedam pokušaja gošći.

Rukometašice banjalučkog Borca oprostile su se od Evrope nakon što su u revanšu na svom terenu poražene od Dalmatinke iz Ploča sa 22:31. U prvom meču u Hrvatskoj bilo je 24:23 za Dalmatinku, a bh. predstavnice nisu uspjele da preokrenu rezultat u svoju korist. Na poluvremenu je Dalmatinka vodila 11:10, a Banjalučanke u nastavku nisu mogle parirati odlično raspoloženim gošćama. Pobjedničku ekipu predvodila je Ema Barbir sa devet pogodaka, dok je Iva Bule dodala tri. Kod Borca je najefikasnija bila Milana Railić sa šest pogodaka, dok su Azra Letić i Ivana Bobić dodale po pet. Darjana Vukliš je na golu Borca sakupila 12 odbrana.

Rukometašice Hadžića oprostile su se od nastupa u Evropi za ovu sezonu. Aktuelne osvajačice Kupa BiH su i u revanšu poražene od ekipe Jagodine. Nakon 22:34 u gostima, u Hadžićima je bh. predstavnik poražen sa 19:32. Na poluvremenu je Jagodina vodila sa 21:8. Aneta Adžić je predvodila Jagodinu sa 11 golova, dok je Tina Paunić dodala pet. Kod Hadžića Anđela Stojanović i Dejana Kulić su postigle po pet pogodaka, a Adna Halebić je dodala četiri. Anisa Selimović je sakupila devet, a Zerina Čajić jednu odbranu. Podsjećamo, od četiri bh. tima u 3. kolo prošla je jedino ekipa Gruda, koja je izbacila kiparski Athineou. Prvo je ispala Krivaja, a prethodnog vikenda i rukometašice Borca.

Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže Rukometni savez Bosne i Hercegovine. Preuzimanje teksta i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje RSBiH kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na www.rsbih.ba, te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja.