U derbi susret trećeg kola BH Telecom Premijer lige BiH Gračanica je pred svojim navijačima pobijedila Borac sa 32:27, a na poluvremenu je vodila sa 16:14.
Dino Hamidović je postigao 10 golova za Gračanicu, Adi Mehmedčehajić je dodao šest, a Adnan Isaković pet. Maid Džanbegović je imao 12 odbrana. Kod Borca je Nedim Hadžić postigao sedam ,a Andrej Klimavec šest pogodaka.

U drugom derbiju Sloboda i Konjuh su odigrali 27:27, a domaći su na poluvremenu vodili sa 14:10. Kod Slobode je Luka Knežević bio najefikasniji sa šest pogodaka, a Anes Bečić je dodao pet. Kod Konjuha Almir Osmanhodžić je postigao 12, a Aid Selimović je dodao tri.

Maglaj je kao gost pobijedio ekipu Sloge u Doboju sa 26:23, iako su domaći imali vodstvo od 15:12 na poluvremenu. Maglajlije su do pobjede vodili Edo Mehinagić i Amar Kendić sa po šest golova. Stanko Stanković je kod Sloge bio najefikasniji sa osam pogodaka.

Rukometaši Čapljine upisali su prvu pobjedu u povratničkoj sezoni u elitni rang bh. rukometa. Čapljinci su pobijedili Čelik sa velikih 49:35. Tomislav Ereš je postigao 10 golova za domaće, a Martin Butigan je dodao osam. Kod Čelika je Faris Rujanac pogađao devet puta.

Do treće pobjede u sezoni stigao je i Leotar, koji je pobijedio Krivaju sa 30:25. Vladimir Stanković je za Leotar postigao devet pogodaka, a Amar Amitović osam za goste.

Rezultati 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH: Gračanica – Borac m:tel 32:27, Sloboda – Konjuh 27:27, Sloga – Maglaj 23:26, Čapljina – Čelik 49:35, Leotar – Krivaja 30:25. Odgođeno: Goražde – Vogošća, Izviđač – Hercegovina.

Poredak: Gračanica 6 bodova, Leotar 4 (-1), Maglaj 4, Sloga 4, Vogošća 3 (-1), Izviđač 3 (-1), Konjuh 3, Borac m:tel 2 (-1), Čapljina 2, Hercgeovina 2 (-1), Krivaja 2, Sloboda 1, Goražde 0 (-1), Čelik 0.