Dvorana: SAP Arena u Mannheimu. Gledalaca: 11.000. Sutkinje: Maike Merz i Tanja Kuttler (Njemačka). EHF delegati: Shlomo Cohen (Izrael) i Jovan Popadić (Srbija). Isključenja: Švedska: 0, BiH 2 minute. Sedmerci: Švedska 3(4), BiH 2(4).
ŠVEDSKA: Palicka (14 odbrana), Tulin (1 odbrana), Wanne 9 golova, Sandell 5, Gottfridsson 4, Bergendahl 3, Carlsbogard 2, Karlsson 2, Lagergren 2, Pettersson 1, Claar 1, Darj, Pellas, Nilsson, Johansson, Wallinius. Selektor: Glenn Solberg.

BiH: B. Burić 1 gol (8 odbrana), Ahmetašević (1 odbrana), Faljić 4, Herceg 3, Panić 3, Hamidović 2, Davidović 2, Đurđević 2, S. Burić 1, Mehmedćehajić 1, Hadžić 1, Terzić, Perić, Knežević, Mandić, Majstorović. Selektor: Irfan Smajlagić.

U prvom kolu Evropskog prvenstva za rukometaše reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Švedske rezultatom 20:29.

• Gledajući rezultat to je poraz međutim igrali smo protiv evropskih prvaka, znači protiv reprezentacije koja je ispisala historiju rukomet i koja je savršena, taktički potkovana, tehnički besprijekorna. To je vrhunska ekipa, ali smo uspjeli u pojedinim dionicama utakmice držati korak, no za pozitivan rezultat treba veći kontinuitet. Kad igrate protiv ovakve selekcije, pad od par minuta vas dovodi do rezultatskog minusa. Razlog pada su rotacije, njima su rotacije triplirane, oni su kao mašine. Lijepo je igrati sa njima, ali trebate preživjeti nekakav podnošljiv rezultat. Odigrali smo dobro, parirali smo u pojedinim dionicama susreta, no ta rotacija i energija svih 60 minuta nam je nedostajala, kazao je selektor Irfan Smajlagić.

Što se tiče naše ekipe najbrži šut imao je Dino Hamidović, čija je lopta išla 125.24 km/h, a slijedi Mirko Herceg 120.10, pa Marko Davidović 118.48, Marko Panić 115.49, Nedim Hadžić 115.16, te Adin Faljić 110.81. Vladan Đurđević je imao najbrži sprint od 28.55 km/h, a Dino Hamidović je istrčao 27.94 km/h. Adi Mehmedćehajić je pretrčao najviše i to 4.672,67 kilometara, a Marko Davidović je pretrčao 3.743,61 kilometar.

Danas je za naše rukometaše dan pauze, a sutra igramo protiv Nizozemske od 18 sati u okviru 2. kola.