Dvorana: Pavilhao Desportivo Undade Vimaranense u Guimaresu. Gledalaca: 1.000. Sudije: Marion Kull i Alvar Tint (oba Estonija). Delegat: Jan Rudinsky (Slovačka). Isključenja: Portugal 4 minute, BiH 10. Sedmerci: Portugal 5/6, BiH 4/4.

PORTUGAL: Gaspar (11 odbrana), Capdeville (3 odbrane), Portela 5 golova, Iturriza 2, Martins 1, Silva 5, Fernandes, Branquinho, Cavalcanti 1, Areia 3, Salvador 4, Vieira, Nazare 2, Gomes 2, Frade 3, Magalhaes 1. Selektor: Paulo Pereira.

BiH: B. Burić (13 odbrana), Hodžić, Vukšić 7, Haseljić 1, Herceg 4, S. Burić 1, Mehmedćehajić, Panić, Faljić, Knežević, Malinović, Majstorović 1, Peštić 1, Grgić 1, Petrović 3, Ljubić. Selektor: Damir Doborac.

U prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo 2025. godine rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Portugala sa 19:29 u gostima. Iako je naš tim odigrao dobrih 40 minuta, sve je to prosuo u posljednjih 20 minuta, te mu u revanšu treba pravo čudo da se plasira na Mundijal. Bio je ovo debitantski meč za novog selektora Damira Doborca, a debije za našu reprezentaciju upisali su Mislav Grgić, Pavle Petrović i Nemanja Peštić.

Revanš se igra u nedjelju 12. maja od 17 sati u tuzlanskom Mejdanu, a sudit će Slovenci Ozren Backović i Mirko Palačković, dok je delegat Tihomir Kasunić iz Hrvatske.

Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže Rukometni savez Bosne i Hercegovine. Preuzimanje teksta i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje RSBiH kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na www.rsbih.ba, te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja.