Ekipa Gruda je kao gost pobijedila Zrinjski sa 42:32, nakon vodstva od 20:11 na poluvremenu. Najefikasnija kod Gruđanki bila je Karla Lovrić sa 12 pogodaka, dok je Matea Šumelj dodala 10. U taboru poražene ekipe Anđela Previšić i Petra Kolobarić su postigle po šest pogodaka.

Hadžići su na domaćem terenu nadigrali Izviđač rezultatom 28:25 (poluvrijeme 15:13). Domaće je do pobjede vodila Adna Halebić sa 10 pogodaka, dok je Anđela Stojanovića dodala pet. U taboru Izviđača najefikasnija je bila Ana Petrović sa 10 pogodaka.

Banjalučki Borac je kao gost nadigrao ekipu Krajine rezultatom 42:27 (poluvrijeme 21:14). Banjalučanke je predvodila Lana Lončar sa 10 pogodaka, dok je Slađana Andrić dodala sedam. Kod Krajine je Adelisa Hušić postigla devet pogodaka, a Amela Džakmić je dodala šest.

Krivaja je kao gost savladala ekipu Sloge u Gornjem Vakufu sa 36:27 (19:15). Azra Topčić je bila najefikasnija kod Krivaje sa 13 golova, dok je Adna Latifović dodala šest. Kod Sloge je Sarah Hadžiabulić postigla 10, a Ema Dadić je dodala šest golova.

Rezultati 3. kola Premijer lige BiH za rukometašice: Krajina – Borac 27:42, Sloga – Krivaja 27:36, Hadžići – Izviđač 28:25, Zrinjski – Grude 32:42. Slobodna ekipa: Goražde.

Poredak: Borac 6 bodova, Grude 4, Hadžići, Krivaja 3, Krajina 3, Izviđač 2, Goražde 2, Sloga 0, Zrinjski 0.

Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže Rukometni savez Bosne i Hercegovine. Preuzimanje teksta i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje RSBiH kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na www.rsbih.ba, te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja.