Rukometaši Izviđača i Slobode oprostili su se od evropskih takmičenja za ovu sezonu. Oba tima igrala su u EHF European cupu.
U tuzlanskom Mejdanu Olympiacos SFP je slavio pobjedu protiv RK Sloboda sa 27:19 u revanšu.
Ovo je bio drugi susret ova dva tima, a a u prvom je grčki tim slavio sa 34:24 i tako sigurno prošao dalje.
U prvom poluvremenu Tuzlaci su držali rezultatski priključak, a na odmoru je bilo 12:11 za Grke. No drugo poluvrijeme je bilo katastrofalno po Tuzlake, te su na kraju u istom izgubili sa 15:8.

Robert Weber je sa 10 golova predvodio Olympiacos, dok je u redovima Slobode Haris Buljina postigao sedam pogodaka.

Drugi bh. predstavnici rukometaši Izviđača pobijedili su ekipu Povazske Bystrice rezultatom 36:32 u revanšu 2. kola. Nažalost ova pobjeda nije bila dovoljna da skauti prođu dalje, jer je Bystrica u prvom susretu slavila sa 34:25.

Imao je bh. predstavnik odlično otvaranje meča, jer je u 13. minuti poveo sa 8:3, a nakon toga imao je i 10:5. Dvorana u Ljubuškom eksplodirala je u 22. minuti, kada je Berin Keso pogodio za velikih plus sedam (14:7). Do poluvremena su se malo gosti konsolidovali, pa je Izviđač na odmoru imao četiri gola prednosti (18:14). Na startu nastavka gosti smanjuju na minus dva (18:16). Izviđač pravi seriju od 4:1 i vodi sa 22:17. U 45. minuti bh. prvak odlazi na sjajnih plus sedam (28:21). Ipak, gosti nisu odustali, a do 54. minute uspjeli su da smanje na četiri gola zaostatka (28:32). Do kraja meča prednost bh. tima nije išla iznad četiri gola razlike, a završeno je 36:32 za skaute. Ivano Pavlović postigao je osam golova za skaute, a Diano Ćeško dodao je šest. U redovima gostiju najefikasniji je bio Tomas Vallo sa osam pogodaka.