Rukometaši izviđača plasirali su se u drugo kolo EHF European cupa, nakon što su sa 38:35 pobijedili austrijski Linz i to poslije izvođenja sedmeraca. Skauti su u prvom susretu poraženi od Linza sa 34:32, ali su ove subote pobijedili, nakon sjajne igre.

Gosti su na startu poveli sa 4:0 i 5:1, ali je do kraja poluvremena naš predstavnik uspio da preokrene rezultat i na odmor ode sa vodstvo od 17:16. U nastavku meča aktuelni osvajač Kupa BiH vodio je sa po tri-četiri razlike, a Linz je tek u posljednjim sekundama stigao do dva gola zaostatka (31:33), pa se pristupilo izvođenju sedmeraca. Tamo je Izviđač bio uspješniji i na kraju je upisao pobjedu sa 38:35.

Najefikasniji kod Izviđača bio je Miloš Kos sa devet golova, Ivano Pavlović dodao je sedam, a Berin Keso pet pogodaka. Što se tiče golmana Aldin Alihodžić je imao 11 odbrana. Kod Linza je Alexander Hermann pogađao devet puta, a Lucijan Fizuzleto je dodao sedam golova.

U drugoj rundi skauti će igrati protiv ekipe Povazska Bystrica. Ti mečevi na rasporedu su 29. oktobra i 5. novembra.