Rukometaši Izviđač Central osiguranja u prvoj utakmici 1. kola EHF Europen cupa, odigranoj u Linzu, poraženi su rezultatom 32:34. Konačni rezultat utakmice je aktivan i daje nadu da bh. predstavnik u uzvratnoj utakmici eliminiše austrijski tim. Izabranici Tonija Čoline su u Linzu odigrali dva potpuno različita poluvremena, a nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 22:15 u korist Linza. Ipak, u nastavku meča, iako oslabljeni neigranjem Zvonimira Lukende, koji je dobio crveni karton u 7. minuti, skauti su uspjeli da se vrate meč i na kraju izgube sa dva razlike, što nije nedostižan zaostatak pred revanš u Ljubuškom.

Najefikasniji u redovima skauta bili su Milan Vukšić i Miloš Kos sa po sedam pogodaka, šest je postigao Domagoj Alilović te četiri Ivano Pavlović. Kod domaćina Fižuleto je postigo 11 pogodaka, Babić 7, Herman 5, te Bachmann 4 pogotka.

Nakon odigrane utakmice u Linzu, slijedi revanšm koji se igra u subotu, 17. septembra 2022.godine, s početkom u 19 sati, a ako Ljubušaci ponove igru iz drugog poluvremena u Linzu mogu se nadati prolasku u 2. kolo.