Rukometašice Gruda osvojile su duplu krunu u Bosni i Hercegovini. Nakon što su osvojile BH Telecom Premijer ligu Bosne i Hercegovine, Gruđanke su u finalu Kupa BiH nadigrale ekipu Hadžića rezultatom 39:21.

Od samog početka Gruđanke su nametnule ritam igre i nisu dopuštale bilo kakvo opuštanje. Nakon deset minuta igre rezultat je glasio 8:4 za gošće. Kako se pauza bližila kraju, tako je prednost ekipe trenerice Zlate Zubac rasla, a domaće nisu imale adekvatna rješenja u napadu. Na pauzi između dva poluvremena Gruđanke su vodile 19:7.

Nakon deset minuta igre u nastavku bilo je 13 razlike za Grude (23:10). Na 10 minuta do kraja Gruđanke su stigle do velikih plus 18, a rezultat je glasio 31:13. Do kraja meča gošće su rutinski odradile posao i došle do zasluženog slavlja.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Jovana Ilić, koja je postigla 14 pogodaka, a Mia Lugonjić je dodala šest. Kod Hadžića su najefikasnije bile Amina Hadžiabdić, Adna Halebić i Dejana Kulić sa po pet pogodaka.

Najbolji strijelac završnog turnira Kupa BiH za rukometašice je ekipa Jovana Ilić (Grude) sa 22 gola u dva meča, a najbolja golmanica je Anisa Selimović (Hadžići). MVP završnog turnira Kupa BiH je Karla Lovrić (Grude).