Rukometaši Gračanice nisu se uspjeli plasirati u osminu finala EHF European kupa. Posljednji bh. predstavnik u ovom evropskom takmičenju poražen je na domaćem terenu od ekipe Karvine rezultatom 27:33, a u prvom susretu u Češkoj Karvina je slavila sa 22:18.

Gosti su bolje otvorili susret, a osjetnu prednost stekli su u 15. minuti, kada su poveli sa 10:4. Razliku od šest golova Karvina je imala i na poluvremenu (16:10). U nastavku meča bh. tim nijednom nije uspio da spusti zaostatak ispod šest golova.

Azer Musić je bio najefikasniji kod Gračanice sa devet golova, a Omer Mehmedović je dodao šest. Kod gostujuće ekipe Ondrej Skalicky je postigao šest, a David Ruza, Denis Harabis i Dominik Solak su dodali po pet.

Meč je odigran u sjajnoj atmosferi u dvorani “Luke” u Gračanica, a prisutni su bili i gostujući navijači.