Odigrano je šest mečeva 2. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, a prve trijumfe u novoj sezoni upisale su ekipe Borca i Slobode.

Aktuelni šampion BiH Borac je savladao Iskru iz Bugojna sa 33:29. Pružila je Iskra odličan otpor Banjalučanima, ali nije mogla do iznenađenja. Miloš Nježić je bio najefikasniji kod Borca sa 10 pogodaka, a kod gostiju Jovan Todorović je pogađao 12 puta.

Sloboda je bila bolje od visočke Bosne sa 35:29, a na poluvremenu je vodila sa 16:11. Alen Ovčina je pogađao devet puta za pobjednički tim, koliko je kod Bosne postigao Enes Skopljak.

Rukometaši Gradačca, nakon neodigrane uakmice prvog kola u Vogošći, pobijedili su u drugom kolu ekipu Krivaje rezultatom 35:33. Imali su domaći 20:14 na poluvremenu, ali je Krivaja uspjela da smanji na dva gola zaostatka u nastavku, no nije mogla do preokreta. Najefikasniji u redovima Gradačca bio je Adnan Jamaković sa 10 pogodaka, a Kerim Torlaković dodao je šest. Kod Krivaje je Amar Amitović postigao 10 pogodaka.

Vogošća je kao gost pobijedila dobojsku Slogu i slavila sa 27:25. Na polvremenu je Sloga vodila sa 15:10, ali je u nastavku ekipa trenera Senada Skopljaka uspjela da preokrene i slavi pobjedu. Ermin Ombaša je postigao šest golova za Vogošću, a Dušan Miličević je za Slogu postigao devet.

Gračanica nije imala problema sa novajlijom u ligi Hercegovinom i slavila je sa 38:23. Nikola Jeremić je postigao devet golova za domaće, a Nemanja Ivanović je pogađa za sedam put za goste.

Konjuh je upisao gostujuću pobjedu, a savladao je Goražde sa 40:31. Arsenije Bubić je bio sjajan sa 14 golova, a Mirza Modrić je dodao 10. U redovima Goražda Armin Krakonja je postigao osam pogodaka.