Odigrano je pet mečeva 9. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometaše. U derbiju kola ekipa Krivaje je pobijedila Leotar rezultatom 32:29. Imali su gosti veliku prednost u prvom dijelu, kada su vodili sa 12:7, ali do odmora je Krivaja uspjela da se vrati u meč i na odmor ode sa zaostatkom od samo jednog gola (12:13). U nastavku meča mnogo bolja igrača domaćih rukometaša, koji su uspjeli da preokrenu i na kraju upišu pobjedu. Amar Amitović i Sedžad Abdurahmanović su postigli po šest golova za Zavidovićane. U redovima Leotara Vladimir Stanković je postigao devet pogodaka.

U Doboju su Sloga i Maglaj odigrali 32:32. Imaala je Sloga 17:14 na poluvremenu, ali su Maglajlije uspjele da se vrate u nastavku i sasvim zasluženo odnesu bod kući. Najefikasniji u redovima Sloge bio je Stanko Stanković sa 11 pogodaka. U redovima Maglaja Nedim Hadžić i Boris Bosić su postigli po sedam golova.

U preostalim susretima Vogošća je pobijedila ekipu Iskre sa 34:31, Konjuh je nadigrao visočku Bosnu sa 30:25, dok je Goražde bilo bolje od Kaknja sa 42:32.