Pobjedom protiv Goražda rezultatom 44:37 rukometaši Izviđača Central osiguranje obezbijedili su jesenju titulu šampiona Bosne i Hercegovine. Skauti su u duelu protiv Goraždana imali sedam golova prednosti u 20. minuti (16:9), a na poluvremenu je bilo 22:17. Sve je u ovom susretu bilo riješeno u 44. minuti, kada je ekipa trenera Tonija Čoline povela sa 35:23. Milan Vukšić je bio najefikasniji sa 10 pogodaka, a Filip Vujović je dodao šest. U redovima Goražda Armin Krakonja je postigao 13 golova.

Na drugom mjestu u toku pauze sigurno će biti trebinjski Leotar, koji je pobijedio dobojsku Slogu sa 33:30. Aleksandar Milojević i Vladimir Stanković su postigli po osam pogodaka za Leotar, a kod Sloge je Vladimir Đurđević postigao 10 golova.

U derbiju 14. kola Sloboda je u Tuzli nadigrala Borac m:tel rezultatom 36:26. Tuzlake su do pobjede vodili Benjamin Čičkušić sa devet pogodaka, a sedam je dodao Anes Bečić. Kod Borca je Miloš Nježić postigao šest golova.

Maglaj je pobijedio visočku Bosnu u gostima rezultatom 31:19. Nedim Hadžić je postigao 12 pogodaka za Maglaj, a Damir Kadrić je dodao seadm. U redovima Bosne Faruk Halilbegović je bio najefikasniji sa osam pogodaka.

Krivaja je na domaćem terenu pobijedila ekipu Konjuha sa 28:26. DOmaće su do pobjede predvodili Amar Amitović sa 10 i Slavko Previšić sa sedam golova. U redovima Konjuha Almir Osmanhodžić je pogađao 11 puta.

Iskra je savladala Gradačac sa 39:34. Domaće je do pobjede vodio David Kondić sa 11 pogodaka, a Lazar Janković je dodao devet. U redovima Gradačca Kerim Torlaković, Edvin Dželilović i Luka Karanović su pogađali po šest puta.

Vogošća je na domaćem terenu nadigrala Hercegovinu iz Nevesinja, a rezultat je glasio 37:34. Nikola Grujić je postigao 14 pogodaka za Vogošćane, a Vladimir Tomić devet za Hercegovinu.