U zaostalom susretu 9. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometaše lider Izviđač je na domaćem terenu pobijedio Gračanicu sa 31:22. Skauti su na poluvremenu vodili sa 14:10, a u nastavku nisu dozvolili gostima da im ozbiljnije zaprijeti.
Domaću ekipu, koja je neporažena nakon 10 odigranih mečeva, do trijumfa je vodio bh. reprezentativac Milan Vukšić sa osam pogodaka, dok je Diano Ćeško dodao šest. U redovima Gračanica Omer Mehmedović je pogađao šest puta.

U preostala dva zaostala meča 9. kola viđena su dva remija. U Gradačcu su istoimeni domaćin i banjalučki Borac odigrali 27:27. Najefikasniji kod Gradačca bio je Luka Karanović sa 11 pogodaka, dok su kod Borca Miloš Nježić i Ognjen Kalamanda postigli po sedam pogodaka.

U Nevesinju su domaća Hercegovina i tuzlanska Sloboda odigrale 29:29. Darko Dragović i Branko Karanović su bili najefikasniji kod Hercegovine sa po osam golova. U redovima Slobode Benjamin Čičkušić je također pogađao osam puta.